Všetky kategórie
EN

Správy & Blog

home>Správy & Blog

Rozdiel medzi netkanou textíliou PET a netkanou textíliou PP

Čas: 2021-06-21 Počet zobrazení: 118

Polyester (PET) netkaný text Čo je to? Polyesterové (PET) netkané textílie a netkané textílie z PP;
Polyesterové (PET) netkané netkané textílie sú druh netkaných textílií, ktorých surovinou sú 100% polyesterové čipy. Pozostáva z mnohých nekonečných vlákien pradených za tepla valcovaných spunbondom. Tiež známe ako netkaná textília z PET spriadanej textílie alebo netkaná textília z netkanej textílie z PES, tiež známa ako jednozložková netkaná textília z netkaných textílií.

Vlastnosti netkaných textílií z PET
Po prvé, polyesterová (PET) netkaná textília spunbond je vodoodpudivá netkaná textília, v závislosti od hmotnosti sa líši aj rôzna netkaná vodoodpudivosť. Čím ťažšia, tým ťažšia je vodoodpudivosť. Ak sú na povrchu netkanej textílie kvapôčky vody, vodné kvapky skĺznu priamo z povrchu.
Po druhé, vysoká teplota. Vzhľadom na teplotu topenia polyesteru pri približne 260 ° C, teplotnú stabilitu v prostredí, môžete udržať stabilitu rozmerov netkanej textílie. Bol široko používaný v tlači prenosu tepla, filtrácii prevodového oleja a niektoré vyžadujú vysokoteplotné kompozitné materiály.
Po tretie, polyesterová (PET) netkaná textília spriadaná ako druhá za nylonovou netkanou textíliou z netkanej textílie. Jeho vynikajúcu pevnosť, dobrú priedušnosť, odolnosť proti roztrhnutiu v ťahu a vlastnosti proti starnutiu používa stále viac ľudí v rôznych oblastiach.
Po štvrté, netkané textílie spriadané polyesterom (PET) majú tiež veľmi špeciálne fyzikálne vlastnosti: lúče gama. To znamená, že ak sa gama lúče aplikujú na lekárske výrobky, môžu sa sterilizovať priamo bez toho, aby bola ohrozená stabilita ich fyzikálnych vlastností a veľkosti, ktorá sa nenachádza vo fyzikálnych vlastnostiach tkanín z PP spunbond.

Rozdiel medzi netkanými textíliami PP a netkanými textíliami PET
PP je polypropylénová surovina, to znamená polypropylénové vlákno, je tenká netkaná textília; PET je nová polyesterová surovina, to znamená polyesterové vlákno, celý výrobný proces bez akýchkoľvek prísad, je veľmi dobrým výrobkom šetrným k životnému prostrediu a sú hrubými netkanými textíliami.
(PP) polypropylénová netkaná textília s (PET) polyesterovou netkanou textíliou porovnanie:
1, PP lacné suroviny, PET suroviny drahé. PP odpad je možné recyklovať, PET nemožno recyklovať, takže náklady na PP sú o niečo nižšie.
2, PP vysoká teplota asi 200 stupňov, zatiaľ čo PET asi 290 stupňov, PET je viac ako PP vysoká teplota.
3. netkaná tlač, efekt prenosu tepla, kontrakcia PP rovnakej šírky, zmršťovanie PET, účinok je lepší, PET je ekonomickejší a menej odpadu.
4, Rally, ťah, nosnosť, rovnaká hmotnosť, PET ťah ako PP, ťah, nosnosť. 65 gramov PET zodpovedá 80 gramom ťahu, ťahu a zaťaženia PP.
5, environmentálne hľadisko, PP kvôli pretaveniu PP odpadu, PET všetky nové polyesterové čipy, PET ekologickejší ako PP hygienickejší.

PET netkané textílie široké spektrum aplikácií
① Bytový textil: podšívka zo zamatu, termotransferová tlač, netkané kalendáre, závesné vrecká na kancelárske dokumenty, záclony, vrecká do vysávača, jednorazové vrecia na odpadky.
② balenie: káblová tkanina, kabelky, kontajnerové tašky, baliace materiály, sušidlo, adsorpčné obalové materiály.
③ dekorácia: tkanina na dekoráciu stien, kožená podlahová tkanina, flockovaná tkanina.
④ poľnohospodárstvo: poľnohospodárska zberová tkanina, ochrana plodín a rastlín, páska na ochranu proti burine, ovocné vrecia a podobne.
⑤ nepremokavý materiál: prvotriedna priedušná (mokrá) nepremokavá tkanina.
⑥ priemyselné aplikácie: filtračné materiály, izolačné materiály, elektrické spotrebiče, výstužné materiály, podporné materiály.
⑦ ostatné: ochranné prostriedky, produkty cestovného ruchu.
⑧ filter: filter prevodového oleja.

Predchádzajúci: Prehľad ruského trhu s netkanými textíliami v roku 2021

Ďalšie: nikto